27 Ekim 2020 Salı

 Blogger Seo Ayarları

Blogger sayfanızın Google'da daha fazla görünmesi konusunda acemi iseniz ya da daha da geliştirmek istiyorsanız bu yazmız size SEO optimizasyonu için yardımcı olacaktır. Verilen SEO ipuçları (uygulamalar) Google'ın ücretsiz Blogger (blogspot) platformu içindir. Blogger, SEO optimizasyonu için WordPress gibi eklenti özelliklerine sahip değildir, ancak platform, temel önemli arama motoru optimizasyonu için yararlı ayarlara ve seçeneklere sahiptir. Şimdi tek tek inceleyelim !Blogger Gizlilik Ayarı
Blogunuz arama motorlarına INDEX veya NOIDEX seçeneği sunar. Bunun etkinleştirildiğinden emin olun, böylece arama motorları blogunuzu arama listesinde bulabilir ve listeleyebilir. Ayarlar kısmından açabilir ve arama motorlarına görünür seçeneğinin işaretli ve etkin olduğunu onaylayabilirsiniz.
Blogger Meta Etiketleri Ayarları
Bu ayar; Blogger ana sayfası, gönderi ve sayfalar için meta etiketleri etkinleştirmeye veya devre dışı bırakmaya yardımcı olur. Bu seçeneği kullanarak, arama açıklamasını etkinleştirebilir ve blog arama açıklamasını ayarlayabilirsiniz. Aşağıda, Blogger'da meta etiketleri etkinleştirmek için adımlar verilmiştir.
- Blogger yöneticisinden Ayarlar'ı açın.
- Meta etiketleri bölümüne gidin.
- Arama açıklamasını etkinleştir seçeneğini işaretleyin.
- Blog Arama açıklamanızı ekleyin (maks 150 karakter) ve kaydedin.
Blog Başlığı AyarlarıBlogger'da düzen kısmında genellikle bulunur. Title kısmında Blog için bir açıklama yazmanız Blogger SEO ayarlarında oldukça önemli bir husustur.
SEO Dostu Bağlantı ve Etiketler
Bağlantılarınız mümkün olduğunca kısa ve karmaşık olmamalı. Türkçe karakter kullanmaktan kaçınarak, yayınınızın bağlığını kapsayan bir bağlantı oluşturmalısınız. Çok fazla etiket eklemek yerine konuyla ilgili öz etiketleri eklemek SEO ayarları açısından size katkı sağlayacaktır.0 yorum: