15 Ekim 2020 Perşembe

WordPress Kurulumu

Bir WordPress altyapısına sahip internet sitesi kurmak istiyorsunuz ancak WordPress nasıl kurulur bu konuda çekinceleriniz mi var? Bu yazımızda WordPress kurulumu kolaylıkla yapmayı sizlere anlatacağız. WordPress site kurulumunu cPanel üzerinden göstereceğiz. Evvela bir adet domain ve bu domainin barındırılacağı hosting şirketi ayarlıyoruz. Şimdi gelelim adım adım WordPress kurulumuna!

cPanel'e girişe tıklıyoruz ve ardından açılan sayfada 'software' olan kısmı buluyoruz. Ardından 'softaculous' a tıklıyoruz. 
Açılan sayfada ise farklı altyapılar karşımıza çıkıyor. OpenCart, Magento, Joomla, WordPress gibi. Biz bu yazımızda WordPress kurulumunu anlattığımız için 'WordPress install'a tıklıyoruz. 

Yukarıda görüldüğü üzere daha önce almış olduğunuz domaini seçmeniz gereken kısım var bunu seçtikten sonra site adı, sloganı gibi alanları isteğe bağlı şekilde doldurabilirsiniz.

Admin name ve diğer kısımlar muhtemelen otomatik doldurulmuş şekilde karşınıza gelecektir. Sizler bu kısımları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. WordPress admin panelini dilerseniz Türkçe olarak da kullanabilirsiniz.
Sıra geldi WordPress tema seçimine... Dilerseniz bu seçeneği atlayabilirsiniz. Çünkü tema seçimi site kurulumunda oldukça kafa yorulması gereken önemli süreçlerden biridir. Bu konuda Tema Bul olarak sizlere WordPress tema seçenekleri sunmaktayız. WordPress tema indirmek için tıklayınız.

Son olarak yukarıdaki görselde yer verildiği üzere 'install' seçeneğine tıklayarak, WordPress kurulumu tamamlamış oluyoruz. Hayırlı olsun =)0 yorum: